Czasami obserwując rynek komputerów i laptopów dojść możemy do wniosku, że ceny są często nieadekwatne do tego, co dostajemy

Fujitsu LifeBook U748- rozsądny w swojej cenie

Czasami obserwując rynek komputerów i laptopów dojść możemy do wniosku, że ceny są często nieadekwatne do tego, co dostajemy. Czasem działa to w górę jakości, czasami w dół. Tak czy inaczej, zawsze koniec końców okazuje się, że laptop mający świetną specyfikację techniczną, jednak będący w grupie urządzeń tańszych, daje o sobie znać jako o tańszym sprzęcie. Znajdują się oczywiście duże wyjątki, które mimo całkiem okazyjnej ceny, potrafią zaoferować obsługującemu naprawdę duże możliwości. Do sprzętu, który oferowany jest w rozsądnej cenie (zwłaszcza biorąc pod uwagę co potrafi), a jest bardzo dobrym laptopem należy Fujitsu LifeBook U748. Jest to sprzęt, który wielokrotnie był testowany przez specjalistów, zbierając przy tym pozytywne recenzje.

Co ma w środku?

Czasami obserwując rynek komputerów i laptopów dojść możemy do wniosku, że ceny są często nieadekwatne do tego, co dostajemy
Autor zdjęcia: pixabay.com

Duszą komputera bez wątpienia są jego podzespoły. To one są najważniejsze i sprawiają, że komputer działa dobrze lub nie najlepiej. W przypadku Fujitsu LifeBook U748 podzespoły są bardzo dobrze dobrane i już na pierwszy rzut oka pokazują, że przyszły użytkownik nie musi się bać o to jak jego komputer będzie działał. Wszystko ze sobą współgra, tworząc przy tym dobrego laptopa, który odpowiada oczekiwaniom większej części konsumentów. Najważniejszy jest oczywiście procesor. W wypadku omawianego laptopa został zastosowany procesor Intel Core i5 7200U (https://ark.intel.com/pl/products/95443/Intel-Core-i5-7200U-Processor-3M-Cache-up-to-3_10-GHz). Jest to procesor godny polecenia i stosowany w dobrych laptopach. Karta graficzna natomiast to popularna Intel HD Graphics 620. W przypadku pamięci RAM, producent oferuje nam tutaj 8GB. Pamięć na dysku to 256 GB.

Komputer oprócz dobrych podzespołów, gwarantujących przyjemną i bezawaryjną pracę, wygląda bardzo schludnie. Plusem jest jego wielkość, bowiem przekątna ekranu wynosi zaledwie 14 cali. Nie sprawa to, że komputer jest mały, ale z pewnością nikt nie powie też, że jest to urządzenie za duże.