Cechą odróżniającą HP ZBook Studio G8 od innych laptopów jest przede wszystkim wydajność

HP ZBook Studio G8- elegancki i wydajny laptop

HP ZBook Studio G8 to ósma generacja laptopów biznesowych (http://laptopix.pl/hp-zbook-studio-g8-bezwzgledna-konkurencja-dla-macbooka-pro/), które mają sprawdzać się przede wszystkim w zadaniach typowo roboczych. Czym cechuje się to urządzenie i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Bezkompromisowa wydajność

Cechą odróżniającą HP ZBook Studio G8 od innych laptopów jest przede wszystkim wydajnośćCechą odróżniającą HP ZBook Studio G8 od innych laptopów jest przede wszystkim wydajność. Laptop zapewnia bezkompromisową moc, co jest zasługą komponentów.

Do dyspozycji użytkownika oddano topowy procesor Intel Core i9 11900H. Cechuje się on nie tylko dobrymi osiągami, ale również energooszczędny, co pozwala baterii na dłuższą pracę bez konieczności ładowania. Model CPU posiada aż 8 fizycznych rdzeni i 16 wątków. W trybie TURBO procesor osiąga taktowania rzędu 4,9 GHz.

Za moc w HP ZBook Studio G8 odpowiada także dedykowany układ graficzny. Karta RTX 3070 wyposażona jest w 8 GB pamięci wideo, co czyni ją świetnym wyborem, szczególnie dla osób szukających laptopa do mocno obciążających zadań typu rendering obrazu.

Całość okraszona jest potężną ilością, szybkiej pamięci operacyjnej RAM, nawet do 32 GB kości typu DDR4 taktowanymi zegarem 3200 MHz.

Użytkowość laptopa

Oprócz zalet typowo wydajnościowych, warto dodać kilka słów na temat elementów, które uprzyjemniają codzienną pracę ze sprzętem. Pierwszym z nich jest dobrze wykonana matryca o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości FULL HD. Takie połączenie zapewnia dobrą jakość obrazu, zaś odwzorowanie barw i ich nasycenie jest równie solidne.

Kolejnym z aspektów jest czas pracy baterii. Trzeba powiedzieć jedno- jest bardzo dobrze. Urządzenie pozwala na użytkowanie przez przynajmniej 4-5 godzin bez konieczności ładowania, co jest ponadprzeciętnym wynikiem.

HP ZBook Studio G8 jest także atrakcyjny pod kątem wizualnym. Dobrze stonowane kolory i proste kształty sprawiają, że urządzenie jest eleganckim wyborem.