Laptopy to świetne urządzenia, które wykorzystywane są na dziś dzień w praktycznie każdej firmie

HP ZBook Studio G8- wydajny laptop do biznesu

Laptopy to świetne urządzenia, które wykorzystywane są na dziś dzień w praktycznie każdej firmie. To idealne narzędzie pracy, które można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Jednak nie mniej ważny jest odpowiedni dobór sprzętu, skrojony bezpośrednio pod wymagania użytkownika. Jednym z ciekawszych modeli laptopów godnych uwagi jest HP ZBook Studio G8 wyróżniający się na tle konkurencji (więcej pod tym linkiem). Czym więc potrafi zaskoczyć ten sprzęt?

Bezkompromisowa wydajność

Laptopy to świetne urządzenia, które wykorzystywane są na dziś dzień w praktycznie każdej firmieTo czym wyróżnia się HP ZBook Studio G8 jest z całą pewnością ogromna wydajność. Laptop ten bez problemu jest w stanie sobie poradzić z każdym zadaniem, również tym wymagającym, który wymaga dużych zasobów mocy. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są podzespoły, które w tym przypadku są najwyższej klasy.

Po pierwsze jest nim procesor, czyli serce i rdzeń całego urządzenia. Do użytkowania wykorzystano model Intel Core i9 11900H, którego moc to zasługa 8 rdzeni, 16 wątków oraz taktowaniu zegara osiągającego prędkość 4,9 GHz. Wszystko uzupełnione jest maksymalnie 32 GB pamięci operacyjnej RAM typu DDR4.

Równie pomocna w zapewnieniu mocy okazuje się dedykowana grafika z serii RTX 3070, posiadająca 8 GB VRAM. Takie zestawienie komponentów czyni z HP ZBook Studio G8 bardzo wydajny sprzęt.

Matryca i czas pracy na baterii

Na pochwałę zasługuje także matryca zastosowana w HP ZBook Studio G8. W modelu tym znajdziemy ekran o przekątnej 15,6 cala, generujący obraz w rozdzielczości 1920×1080 czyli FULL HD.

Dla większości istotny może być również czas pracy na baterii. Trzeba powiedzieć jedno- jest dobrze. To zasługa między innymi niskonapięciowego, energooszczędnego procesora. Pozwala to korzystać z laptopa nawet kilka godzin bez konieczności podłączania go do źródła zasilania.

Reasumując, HP ZBook Studio G8 to jeden z najwydajniejszych laptopów, który sprawdzi się dosłownie w każdej sytuacji.