Szeroki wybór laptopów biznesowych sprawia, że zakup odpowiedniego sprzętu, z którego będziemy zadowoleni może być sporym wyzwaniem

HP ZBook Studio G8

Szeroki wybór laptopów biznesowych sprawia, że zakup odpowiedniego sprzętu, z którego będziemy zadowoleni może być sporym wyzwaniem. Na jakie więc elementy trzeba zwrócić uwagę podczas poszukiwań sprzętu?

Podzespoły

Szeroki wybór laptopów biznesowych sprawia, że zakup odpowiedniego sprzętu, z którego będziemy zadowoleni może być sporym wyzwaniemZdecydowanie kluczowym aspektem mającym decydujące znaczenie w kwestii działania laptopa są jego podzespoły, które to przekładają się na komfort i jakość pracy. To właśnie komponenty wewnątrz laptopa będą przekładać się na wydajność, czyli prędkość działania urządzenia.

Procesor to najważniejszy podzespół, który jest rdzeniem całego układu wykonującym szereg skomplikowanych obliczeń. By dostać dobrej klasy jednostkę warto szukać modeli wyposażonych w minimalnie 4 fizyczne rdzenie i 8 wątków.

Uzupełnieniem dla mocy procesora jest pamięć operacyjna RAM, która z kolei ma za zadanie przechowywać aktualnie wykorzystywane aplikacje, jak i sam system operacyjny. Podczas doboru tego podzespołu należy mieć na uwadze ilość oraz rodzaj zastosowanej pamięci. Optymalnym wyborem jest 16 GB pamięci RAM typu DDR4, jednak w bardziej budżetowych modelach nadal stosuje się starsze typy DDR3.

 HP ZBook Studio G8

Idealnym przykładem świetnie spisującego się laptopa jest HP ZBook Studio G8, który wyposażony w procesor Intel Core i9 11900H. Jest to 11. generacja procesorów. W tym konkretnym modelu do dyspozycji oddano 8 rdzeni i 16 wątków i taktowania zegara do 4,9 GHz w trybie TURBO.

HP ZBook Studio G8 znajdziemy dedykowany układ graficzny RTX 3070, w którym jest aż 8 GB pamięci wideo. To znaczne uzupełnienie mocy, co w połączeniu daje piekielnie mocny sprzęt radzący sobie z każdym zadaniem.

Całość okraszona jest szybkimi pamięciami RAM typu DDR4 z taktowaniami 3200 MHz. W zależności od konfiguracji modelu dostaniemy nawet 32 GB.

Reasumując, HP ZBook Studio G8 to idealne urządzenie o mocnej specyfikacji nie idącej na jakiekolwiek kompromisy.