Lenovo ThinkBook 15p G2 to laptop biznesowy zbudowany z myślą o wydajności

Lenovo ThinkBook 15p G2: budżetowy, ale dobrze wyposażony notebook

Lenovo ThinkBook 15p G2 to laptop biznesowy zbudowany z myślą o wydajności. Firma ma na swoim koncie produkcję urządzeń, które mają zapewnić wysoką wydajność i bezpieczeństwo danych użytkownika, a ten notebook 2 generacji z pewnością wpisuje się w tę formę.

Bezpieczeństwo w biznesie oferowane przez Lenovo

Lenovo ThinkBook 15p G2 to laptop biznesowy zbudowany z myślą o wydajnościPierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jest to laptop budżetowy, więc nie jest takie jak niektóre z droższych urządzeń. Mimo to Lenovo zrobiło wszystko, co w jego mocy, by ThinkBook 15p G2 był jak najbezpieczniejszy.

Zaczyna się to od biometrii. Czytnik linii papilarnych jest szybki i niezawodny, a kamerę internetową można zabezpieczyć za pomocą fizycznego przełącznika z boku urządzenia – co zapobiega włączaniu kamery przez złośliwe oprogramowanie bez wiedzy użytkownika.

Firma uwzględniła również szereg innych, sprzętowych zabezpieczeń. Na początek, jest Trusted Platform Module 2.0 chip do szyfrowania i zarządzania hasłami celów. Jest też czujnik wykrywający obecność człowieka, który automatycznie blokuje laptopa, jeśli użytkownik od niego odejdzie, oraz opcjonalny procesor vPro do zdalnego zarządzania urządzeniem przez dział IT.

Szereg ważnych komponentów

Nowy ThinkBook 15p G2 oferuje najnowszy procesor Intel Core Tiger Lake oraz kartę graficzną GTX 1650. Lenovo ThinkBook 15p G2 Specyfikacja:

  • Procesor: Intel Core 11. generacji i7-1165G7, i5-1135G7;
  • Układ graficzny: Zintegrowana grafika Intel Iris Xe;
  • Pamięć: Do 32GB dwukanałowej pamięci DDR4 3200MHz;
  • Opcje pamięci masowej: 512GB, 1TB M.2 NVMe PCIe SSD (Intel Optane H10 dostępny jako opcja);
  • Wyświetlacz: 15,6″ wyświetlacz FHD IPS z opcją ekranu dotykowego; 400 nitów; 100% sRGB; Dolby Vision HDR400;
  • Klawiatura: Podświetlana klawiatura z klawiaturą numeryczną i skokiem klawiszy 1,5 mm (opcjonalnie);
  • Kamera: Kamera HD 720p z osłoną prywatności ThinkShutter dla zabezpieczeń Windows Hello i opcjonalna kamera na podczerwień do logowania z rozpoznawaniem twarzy przez Windows Hello;
  • Audio: 2 x 2W głośniki z Dolby Audio Premium.