Lenovo zapowiedziało nowy model ThinkBook 15p G2, który jest unowocześnioną wersją zeszłorocznego ThinkBooka 15p

Lenovo ThinkBook 15p G2 – jak działa? Jakie ma porty i zabezpieczenia?

Lenovo zapowiedziało nowy model ThinkBook 15p G2, który jest unowocześnioną wersją zeszłorocznego ThinkBooka 15p. Nowy laptop został wyposażony w procesor Tiger Lake, który oferuje większą wydajność, oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1650. Urządzenie oferuje również obsługę Wi-Fi 6, Thunderbolt 4 oraz 5G.

Wyposażenie, które przyda się w pracy z oprogramowaniem

Lenovo zapowiedziało nowy model ThinkBook 15p G2, który jest unowocześnioną wersją zeszłorocznego ThinkBooka 15pThinkBook 15p G2 jest dostępny z procesorami Intel Core i5 lub Core i7. W laptopie zastosowano jednak procesor Tiger Lake z 11 generacji, który posiada nową zintegrowaną kartę graficzną Iris Xe i ma być znacznie szybsza od poprzednika. Dodatkowo laptop posiada kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1650 do bardziej wymagających zadań.

Laptop posiada do 32GB pamięci RAM DDR4 oraz do 1TB miejsca na dysku półprzewodnikowym (PCIe Gen 3). Pozostała specyfikacja obejmuje dwuzakresowe Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 oraz obsługę LTE (opcjonalnie) dla zdalnego połączenia z Internetem za pomocą karty sim. Laptop posiada port HDMI i dwa porty Thunderbolt 4, dzięki czemu można go podłączyć do zewnętrznych ekranów.

Jakie udogodnienia zapewnia ten mobilny komputer?

Laptop Lenovo ThinkBook 15p G2 ma zintegrowany czytnik linii papilarnych, który odblokowuje laptop i uwierzytelnia użytkownika w systemie Windows za pomocą odcisku palca. Można go także używać z funkcją rozpoznawania twarzy Windows Hello, która wykorzystuje przednią kamerę do identyfikacji użytkownika na podstawie jego twarzy.

Ponadto, na przedniej kamerze znajduje się zasłonka prywatności. Jest to fizyczny przełącznik, który przesuwa się nad obiektywem i blokuje go przed przechwytywaniem czegokolwiek innego.

Privacy Guard chroni poufność danych, osłaniając ekran przed osobami postronnymi.

Porty w tym laptopie są dość zróżnicowane: otrzymujemy dwa porty USB 3.2 Gen 1, port HDMI 2.0, port Thunderbolt 4 (z obsługą prędkości transferu danych 40 Gbps) oraz czytnik kart 3 w 1 (SD / SDHC / SDXC).