Linia produktów ThinkBook firmy Lenovo jest skierowana do małych firm, które chcą mieć bardziej profesjonalny wygląd niż konsumenckie laptopy IdeaPad

Lenovo ThinkBook 15p G2 z procesorem Intel Core Tiger Lake i kartą grafiki GTX 1650

Linia produktów ThinkBook firmy Lenovo jest skierowana do małych firm, które chcą mieć bardziej profesjonalny wygląd niż konsumenckie laptopy IdeaPad. Najnowszym dodatkiem do serii jest ThinkBook 15p G2, który wyposażono w procesory Intel Core 11. generacji oraz grafikę do Nvidia GeForce GTX 1650.

Jak zbudowany jest ThinkBook 15p G2?

Linia produktów ThinkBook firmy Lenovo jest skierowana do małych firm, które chcą mieć bardziej profesjonalny wygląd niż konsumenckie laptopy IdeaPadAluminiowa obudowa waży 1,8 kg i mierzy 19 mm (0,74 cala) grubości. Wyposażono go w 15-calowy ekran dotykowy Full HD o 100-procentowym pokryciu palety sRGB, z warstwą antyzadrapaniową Gorilla Glass 5, wąskimi ramkami i powłoką antyodblaskową. Lenovo twierdzi, że wyświetlacz jest w stanie odtworzyć 400 nitów jasności, co powinno umożliwić korzystanie z niego na zewnątrz.

Użytkownik ma do wyboru procesory Intel Core i5-1135G7 lub Core i7-1165G7, wspierane przez 16 GB pamięci RAM DDR4 (z możliwością rozszerzenia do 32 GB) oraz dysk SSD o pojemności do 1 TB. Jeśli chodzi o przetwarzanie grafiki, to do wyboru są dwie opcje: Nvidia i Intel.

Maszyna działa do 8 godzin na baterii i posiada system Windows 10 Pro.

Funkcje zabezpieczeń Lenovo ThinkBook 15p G2

Lenovo ThinkBook 15p G2 to laptop biznesowy, który oferuje szereg zabezpieczeń sprzętowych i programowych.

Maszyna posiada czytnik linii papilarnych do szybkiego logowania, ale także kamerę na podczerwień HD z osłoną prywatności ThinkShutter, która umożliwia rozpoznawanie twarzy poprzez Windows Hello.

Wyposażony jest również w dyskretny układ TPM 2.0 do bezpiecznego przechowywania kluczy szyfrujących, haseł lub certyfikatów cyfrowych bez konieczności połączenia z Internetem.

Lenovo ThinkBook 15p G2 posiada szereg opcji łączności, w tym WiFi 6, Bluetooth 5.0 oraz opcjonalnie LTE.

WiFi 6 jest oparte na standardzie 802.11ax i działa zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Oferuje przepustowość do 2.4Gbps i pozwala na połączenie z wieloma punktami dostępowymi w tym samym czasie dla lepszej wydajności i niezawodności.